شرکت رویا پردازان با بیش از ده سال تجربه در بازار فن اوری اطلاعات و ارتباطات کشور و تجربه ارائه خدمات به سازمانها و ارگانهای دولتی همچون شرکتهای توابع وزارت نفت و شرکت ملی حفاری ایران و دیگر شرکتها و با اتکا به نیروهای متخصص خود که کار شبانه روزی و نوآوری را سرلوحه کار خود قرار داده اند در راستای رسالت حرفه ای خود ارائه خدمات پشتیبانی از سامانه های رایانه ای شرکتها و سازمانهای کوچک و بزرگ را در قالب یکی دیگر از محصولات خود ارائه می دهد در این خصوص ما سعی نموده ایم تا این خدمات را با نازلترین قیمت و بهترین کیفیت به مدیران آن مجموعه ها ارائه دهیم تا شاید گام کوچک دیگری برای رشد فن آوری اطلاعات و ارتباطات کشور بر داشته باشیم

برون سپاری فناوری اطلاعات

به علت هزینه بالای نگهداری شبکه و زیرساخت برای سازمان ها و شرکت ها در هر مقیاس، زمینه کاری و یا پراکندگی، مخصوصا در کسب و کار هایی که به صورت مستقیم به فناوری اطلاعات و ارتباطات مربوط نمی شوند برون سپاری فناوری اطلاعات و پشتیبانی سرویس های مرتبط از اهمیت ویژه ای برای صاحبان و مدیران این مشاغل برخوردار است.

برون سپاری فناوری اطلاعات چیست؟

برون سپاری فناوری اطلاعات محول کردن کلیه امور خدمات شبکه سازمان ها و شرکت ها و یا بخشی از آن به تیم (های) متخصص با دانش بروز و با تجربه می باشد. رقابت در دنیای کسب و کار، سازمان ها و شرکت ها را بر آن داشته که برای ادامه حیات در چرخه رقابت با سایر رقبا، چالاکی خود را افزایش داده و در این راه هر آنچه که از سرعت پیشرفت به سمت دستیابی به اهداف سازمانی را می گیرد حذف کرده و بر روی کسب و کار خود به صورت تخصصی متمرکز شوند. حوزه فناوری اطلاعات، مخصوصا رسیدگی به امور کامپیوتر ها، پشتیبانی شبکه و نگهداری شبکه و سایر سرویس های شبکه و ثبات سرویس های اولیه و حیاتی یک سازمان پر دردسرترین و دست و پا گیرترین مسئله برای تمرکز بنگاه های اقتصادی بر روی اهداف و تخصصشان می باشد. با استناد به تحقیق انجام شده توسط مجله Fortune امروزه بیش از ۹۰ درصد سازمان ها و شرکت ها خدمات و سرویس های مورد نیاز خود را که در آن تخصص و تجربه کافی ندارند به صورت برون سپاری تامین و رفع نیاز می کنند.

تعرفه خدمات پشتیبانی و نگهداری از سامانه های رایانه ای

ساده

2,300,000ریال

ماهانه

در این سرویس پشتیبانی غیر حضوری و از راه دور، در صورت تماس مشترک: در این روش مشکل به صورت تلفنی و از طریق راهکارهای از راه دور قابل حل خواهد بود و سیستم های رایانه ای شرکت به صورت دوره ای توسط کارشناسان تحت نظر و بازدید خواهد بود.

استاندارد

4,300,000ریال

ماهانه

در این سرویس پشتیبانی به صورت حضوری (پاره وقت): در این روش در صورت نیاز مشترک، کارشناسان شرکت در محل حاضر، و به صورت حضوری، مشکل مشترک را رفع عیب و حل می کنند.

پیشرفته

6,500,000ریال

ماهانه

در این سرویس پشتیبانی به صورت حضوری (تمام وقت): در این روش با توجه به نیاز مشترک، کارشناسان شرکت می توانند از یک تا شش روز کاری در هفته به صورت تمام وقت در محل مورد نظر حضور داشته باشند و پاسخ گوی هر گونه نیاز و مشکل مشترک باشند.